»Mislim, da ni velike zgodbe za tem, koliko območij imamo zavarovanih, glavno pozornost bi bilo vredno usmeriti v prostorsko načrtovanje nove infrastrukture na način, da bomo hkrati imeli pričakovane energetske koristi in ohranjeno naravo oziroma dovolj dobro stanje narave, da bomo lahko s tem pomirjeno živeli.«
»Načrtujete, da se boste brezplačno odrekli ostankom narodnega bogastva v korist tem skladom.«
»Obnoviti je treba načela strpnosti, sobivanja, odgovornega časovnega in prostorskega deljenja obstoječih ter smotrno načrtovanje prihodnjih kapacitet. Takšni napori imajo največji vpliv na kakovost življenja posameznikov in majhnih skupnosti, pomembno je, da delujejo skladno s celoto: družbo, grajenim okoljem in naravo. Prostor je tudi njihov.«
»Takšna populacija prinaša številne prednosti – da imamo ohranjeno vrsto v naravi je nedvomno vrednota.«
»Če mnenjedajalec v roku 30 dni ne bo pripravil mnenja k prostorskemu aktu oz. se v tem času z občino ne bo dogovoril za podaljšanje roka, ki ne sme biti daljši od 30 dni, se bo štelo, da se z rešitvami v prostorskem aktu strinja.«
»Za umestitev tega projekta bi morali izvesti postopek prevlade druge javne koristi nad javno koristjo ohranjanja narave. To omogoča več evropskih direktiv in to počnejo vse države, še največ Nemčija, mi pa tega očitno ne znamo, saj v zadnjih petih, 10 letih takega postopka nismo izpeljali.«
»Zavedamo se, da Evropa nujno potrebuje obnovljive vire energije, vendar enako nujno potrebuje tudi delež obnovljene narave. Zato mora imeti narava pri načrtovanju razvoja in tehtanju vseh politik ustrezno mesto.«
»Nadaljujemo tudi s pripravo kart verjetnosti nastanka zemeljskih plazov, ki bodo v pomoč pri upoštevanju te bistvene naravne danosti pri prostorskem načrtovanju. Sodelujemo tudi v svetu za obnovo in v svetu za vode, kjer se zavzemamo za to, da bo nevarnost za nastanek plazov upoštevana pri obnovi in prostorskem načrtovanju v prihodnosti.«
»Prostorsko načrtovanje mora izvesti kategorizacijo območij klimatske ogroženosti – kje dejansko so območja, kjer se zaradi vremena nima smisla razvijati.«
»V zadevi prevlade javne koristi energetike nad javno koristjo ohranjanja narave pri projektu HE Mokrice ni šlo za 'nobeno nedopustno prakso', saj prakse na tem področju Slovenija še nima.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju